Jak nie czytam, jak czytam

Czternastego czerwca, z małym poślizgiem, wzięliśmy udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Pogoda w miarę dopisała, więc mieliśmy okazję oddać się lekturze na na boisku, przy dźwiękach relaksującej muzyki. Żeby zgrabnie zakończyć wpis polecę Wam tylko wybieranie książek na przyszły rok 😀

15 czerwca, 2023
Ćwiczenia przeciwpożarowe

Ćwiczenia przeciwpożarowe

Ćwiczenia p-poż.

W środę w środku lekcji 3 dzwonki poderwały nas sprzed ławek i zmusiły do natychmiastowej ewakuacji. Wszyscy opuściliśmy budynek szkoły i ustawiliśmy się na boisku w celu przeliczenia stanu osobowego. Zanim zdążyliśmy się zorientować pod szkołę podjechał wóz strażacki. Od tego momentu przy asyście Pani Pedagog załoga wozu przejęła dowodzenie w akcji ratunkowej.

Ogólnie było całkiem sprawnie. Zdjęcia robił Miłosz z 2 TI/TE.

Warsztaty graficzne na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu

Warsztaty graficzne na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu

Nasze nauczycielki, p. Ania Szulc i p. Marta Zwalińska w dniach 13 i 14 września uczestniczyły w warsztatach graficznych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, gdzie szkoliły się w zakresie tworzenia plakatów o tematyce profilaktyki uzależnień. Dzięki temu, 15 września, wraz z uczennicami technikum reklamy mogły przyjechać do Torunia ponownie i zapoznać dziewczyny z tymi technikami. Poniżej przedstawiamy efekty ich kilkugodzinnej pracy. Dziewczyny z klas II – V TR wykazały się pomysłowością i wykorzystały swoją wiedzę w stworzeniu tych plakatów.

Wydarzenie pt. „Plakat, Akcja, Reakcja” odbyło się w ramach X edycji programu Sztuka Wyboru. Organizatorem warsztatów był Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy a także Fundacja Tumult. Dziękujemy!

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

13-14 września wspólnie z zaprzyjaźnionym ZSO nr 1 byliśmy na wycieczce w Warszawie. To był bardzo intensywny i ciekawie wykorzystany czas. Spacerowaliśmy warszawską starówką w towarzystwie energicznej pani przewodniczki, odbyliśmy żywą lekcję historii w przepięknym Pałacu w Wilanowie, zachwycaliśmy się wystawą dzieł malarskich Zdzisława Beksińskiego, mieliśmy jedyną i niepowtarzalną okazję zobaczyć odsłonięte piwnice Pałacu Saskiego, obejrzeliśmy sztukę „Niezwyciężony” w Teatrze 6.piętro, a także głośny film „Oppenheimer”. Chętni uczestnicy mogli takze wziąć udział w Warszawskim Salonie Maturzystów zorganizowanym przez Politechnikę Warszawską.

Skip to content