Narodowe Czytanie

W samo południe 9 września 2023 r. pod Bramą Grudziądzką zainaugurowaliśmy dwunastą edycję Narodowego Czytania. Akcja od samego początku odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, a lokalnie Burmistrza Miasta Chełmna. Tym razem, dodatkowo, wydarzenie to odbyło się w ramach Europejskie Dni Dziedzictwa w Kujawsko-Pomorskim.
Podczas tej edycji postawiliśmy na lokalną społeczność i zaprosiliśmy do czytania osiem osób, które zaproszenie nie tylko chętnie przyjęły, ale i wykonały postawione przed nimi, bądź co bądź stresujące, zadanie fenomenalnie.
Wybrane przez nas fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej czytali:
— Daniel Kujawowicz z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Chełmnie (Katolickie Pallotyńskie Szkoły w Chełmnie),
— Maja Nieróbca z ZSO nr 1 w Chełmnie – Strona Oficjalna,
— Bartłomiej Orłowski z Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza,
— Sylwia Maron z Chełmiński Dom Kultury, specjalista do spraw kina w Chełmnie,
— Martyna Myszka z Zespół Szkół CKZ w Grubnie,
— Konrad Matuła z Szkoły Technicznej Bydgoskiego zakładu Doskonalenia Zawodowego Technikum Mundurowe w Chełmnie,
— Elżbieta Ankiewicz bibliotekarka, członkini Dyskusyjnego Klubu Książki,
— Arkadiusz Kwella czytelnik naszej biblioteki.
Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie, słuchanie Waszych interpretacji było niezwykłą przyjemnością. Widownia podzielała nasz zachwyt.
Dziękujemy wszystkim lektorom raz jeszcze oraz wszystkim osobom, które zdecydowały się choćby na chwilę spędzić z nami czas i wysłuchać „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Widzimy się w przyszłym roku podczas czytania „Kordiana” Juliusza Słowackiego.

11 września, 2023
Mikołajki

Mikołajki

6 grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj 🎅, który ze swoją ekipą pomocników rozdawał słodkości uczniom i nauczycielom.

Oprócz tego w naszej szkole powstał prawdziwie magiczny zakątek z żywą choinką, przygotowany przez p. Anię Kornacką, p. Anię Szulc i p. Martę Zwalińską wraz z klasą IV TR ❤️

II Mikołajkowy Turniej Dwóch Ogni

II Mikołajkowy Turniej Dwóch Ogni

II Mikołajkowy Turniej Dwóch Ogni za nami !! W poniedziałek, 4 grudnia trzynaście zespołów klasowych wzięło udział w zawodach. Rywalizacji i ogromnych emocji nie zabrakło. Na trybunach zasiedli wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Połączył nas jeden cel – zebrać środki finansowe na przygotowanie świątecznej paczki dla pani Aurory w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Szczególnie serdecznie gratulujemy medalistom: I miejsce – klasa II TE/TI II miejsce – klasa I TL III miejsce – klasa III TL.

Na koniec nauczyciele zagrali z zwycięzcami turnieju. Walka była niezwykle zacięta. Uczniowie klasy II TE/TI wygrali 10:8 lecz jednogłośnie wskazują, że był to dla nich najbardziej wymagający mecz tego dnia. Dziękujemy Wam wszystkim serdecznie za wsparcie i już dzisiaj zapraszamy do kolejnej rywalizacji za rok.💪

W tej chwili, w dużej mierze dzięki meczowi, na koncie Szlachetnej Paczki jest 2266,04 złotych!❤

Skip to content