Narodowe Czytanie

W samo południe 9 września 2023 r. pod Bramą Grudziądzką zainaugurowaliśmy dwunastą edycję Narodowego Czytania. Akcja od samego początku odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, a lokalnie Burmistrza Miasta Chełmna. Tym razem, dodatkowo, wydarzenie to odbyło się w ramach Europejskie Dni Dziedzictwa w Kujawsko-Pomorskim.
Podczas tej edycji postawiliśmy na lokalną społeczność i zaprosiliśmy do czytania osiem osób, które zaproszenie nie tylko chętnie przyjęły, ale i wykonały postawione przed nimi, bądź co bądź stresujące, zadanie fenomenalnie.
Wybrane przez nas fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej czytali:
— Daniel Kujawowicz z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Chełmnie (Katolickie Pallotyńskie Szkoły w Chełmnie),
— Maja Nieróbca z ZSO nr 1 w Chełmnie – Strona Oficjalna,
— Bartłomiej Orłowski z Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza,
— Sylwia Maron z Chełmiński Dom Kultury, specjalista do spraw kina w Chełmnie,
— Martyna Myszka z Zespół Szkół CKZ w Grubnie,
— Konrad Matuła z Szkoły Technicznej Bydgoskiego zakładu Doskonalenia Zawodowego Technikum Mundurowe w Chełmnie,
— Elżbieta Ankiewicz bibliotekarka, członkini Dyskusyjnego Klubu Książki,
— Arkadiusz Kwella czytelnik naszej biblioteki.
Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie, słuchanie Waszych interpretacji było niezwykłą przyjemnością. Widownia podzielała nasz zachwyt.
Dziękujemy wszystkim lektorom raz jeszcze oraz wszystkim osobom, które zdecydowały się choćby na chwilę spędzić z nami czas i wysłuchać „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Widzimy się w przyszłym roku podczas czytania „Kordiana” Juliusza Słowackiego.

11 września, 2023
Ćwiczenia przeciwpożarowe

Ćwiczenia przeciwpożarowe

Ćwiczenia p-poż.

W środę w środku lekcji 3 dzwonki poderwały nas sprzed ławek i zmusiły do natychmiastowej ewakuacji. Wszyscy opuściliśmy budynek szkoły i ustawiliśmy się na boisku w celu przeliczenia stanu osobowego. Zanim zdążyliśmy się zorientować pod szkołę podjechał wóz strażacki. Od tego momentu przy asyście Pani Pedagog załoga wozu przejęła dowodzenie w akcji ratunkowej.

Ogólnie było całkiem sprawnie. Zdjęcia robił Miłosz z 2 TI/TE.

Warsztaty graficzne na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu

Warsztaty graficzne na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu

Nasze nauczycielki, p. Ania Szulc i p. Marta Zwalińska w dniach 13 i 14 września uczestniczyły w warsztatach graficznych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, gdzie szkoliły się w zakresie tworzenia plakatów o tematyce profilaktyki uzależnień. Dzięki temu, 15 września, wraz z uczennicami technikum reklamy mogły przyjechać do Torunia ponownie i zapoznać dziewczyny z tymi technikami. Poniżej przedstawiamy efekty ich kilkugodzinnej pracy. Dziewczyny z klas II – V TR wykazały się pomysłowością i wykorzystały swoją wiedzę w stworzeniu tych plakatów.

Wydarzenie pt. „Plakat, Akcja, Reakcja” odbyło się w ramach X edycji programu Sztuka Wyboru. Organizatorem warsztatów był Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy a także Fundacja Tumult. Dziękujemy!

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

13-14 września wspólnie z zaprzyjaźnionym ZSO nr 1 byliśmy na wycieczce w Warszawie. To był bardzo intensywny i ciekawie wykorzystany czas. Spacerowaliśmy warszawską starówką w towarzystwie energicznej pani przewodniczki, odbyliśmy żywą lekcję historii w przepięknym Pałacu w Wilanowie, zachwycaliśmy się wystawą dzieł malarskich Zdzisława Beksińskiego, mieliśmy jedyną i niepowtarzalną okazję zobaczyć odsłonięte piwnice Pałacu Saskiego, obejrzeliśmy sztukę „Niezwyciężony” w Teatrze 6.piętro, a także głośny film „Oppenheimer”. Chętni uczestnicy mogli takze wziąć udział w Warszawskim Salonie Maturzystów zorganizowanym przez Politechnikę Warszawską.

Skip to content